ELA õppejõude koolitas välislektor Ameerikast

Teisipäeval, 19. novembril toimus Eesti Lennuakadeemias õppejõudude koolitus „Multikultuuriline haridus“. Koolitajaks oli Ameerika Ühendriikides, Alabama osariigis asuva Auburni Ülikooli kauaaegne professor ja täiendõppe ning koolituse osakonna direktor James Edward Groccia.

Professori peamisteks uurimisvaldkondadeks on täiskasvanuharidus, õpetamine ja õppimine kõrgkoolis, spetsiifilisemalt aga ka doktoriõpingud, nende edukus ning multukultuuriline haridus. James E. Groccial on Eestiga ka eelnev kokkupuude – 2011. aastal viis ta külalisprofessorina ühe semestri jooksul õppetööd läbi Tartu Ülikoolis.

Eilse koolituse esimeses osas keskenduti peamiselt kultuuridevahelistele erinevustele ja sarnasustele, millest jäi kõlama mõte, et erinevatest kultuuridest pärinevate inimeste vahel tuleks leida pigem ühisjooni kui keskenduda erisustele. Teises osas räägiti kultuuridevaheliste erisuste ületamisest ning hea loengu ülesehitusest, ühtlasi anti kasulikke näpunäiteid õppimis- ja õpetamisprotsessi parendamiseks ning efektiivsemaks muutmiseks.

Lisainfo:
Karine Mandel
karine.mandel@eava.ee