Sellel nädalal toimub lennuakadeemias tüdrukute karjääripäev

Reedel, 11. oktoobril toimub Eesti Lennuakadeemias tüdrukutele mõeldud karjääripäev, mille eesmärgiks on juhtida noorte tähelepanu võimaluste paljususele erialavalikutes. Räpina Ühisgümnaasiumist teevad 23 tüdrukut tutvust lennunduserialadega, mida üldiselt peetakse “meeste” erialadeks.

Lennunduse õpitubades saavad tüdrukud käe valgeks lennuki juhtimisel ja maandamisel. Samuti saavad neiud tutvuda angaaris õhusõiduki hoolduse erialaga, valmistades süsinikkomposiidist lennuki kerepaneeli.

Uudsed karjääripäevad poistele ja tüdrukutele on soolise võrdõiguslikkuse teavituskampaania raames läbiviidav pilootprojekt, mille tellijaks on Sotsiaalministeerium. “Päevadega soovime noortele teadvustada, et pole olemas naiste ja meeste ameteid. Kõik elukutsed ja erialad sobivad nii poistele kui tüdrukutele, määravaks on noore huvi ja tahtmine,” märkis sotsiaalministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse osakonna juhataja Liina Kanter.

Nii saavad tüdrukud kogemuse autotehniku, keevitaja, programmeerija, energeetiku, automaatiku, kaevandustöötaja, lennukimehaaniku ja piloodi elukutsest, kus hetkel töötavad valdavalt mehed. Poisid teevad pilootprojekti käigus tutvust õe, õpetaja, juuksuri ja rätsep-stilisti ametiga, mida valdavalt peetakse “naiste” ametiks ning kus hetkel töötavad 90% ulatuses naised.

11. oktoobril toimuvad karjääripäevad on järjekorras kolmeteistkümnendad. Selle aasta jooksul viiakse läbi kokku 14 poiste ja tüdrukute päeva Tallinnas, Tartus, Kohtla-Järvel, Kukrusel ja Ülenurmel koostöös sealsete haridusasutustega. Poiste päevi korraldavad Tallinna Tööstushariduskeskus, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Kohtla-Järve filiaal, Tartu Kõrgem Meditsiinikool ja Tartu Ülikool. Tüdrukute päevi korraldavad Tallinna Tööstushariduskeskus, Eesti Energia Kaevandused, Virumaa Kolledž, IT Kolledž, Eesti Lennuakadeemia ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused.

Pilootprojektis osalevad 250 eesti ja vene koolide gümnaasiumi õpilast.

Poiste ja tüdrukute päeva idee on pärit Saksamaalt, kus seda formaati alates 2000. aastast edukalt kasutatakse. Päevadel on osalenud enam kui miljon tüdrukut ja 70 000 poissi.