Tublid tudengid said premeeritud stipendiumidega

Mai alguses kuulutas SA Tartu Kultuurkapital välja konkursid Eesti Lennuakadeemia fondi  AS-i Tallinn Airport GH, Fort Aero AS-i ja Otto Tauri stipendiumide eraldamiseks. Tulemused selgusid juuni alguses ning stipendiumide üleandmine toimus 16. juunil Eesti Lennuakadeemia 18. lennu lõpuaktusel.

AS-i Tallinn Airport GH stipendiumid on mõeldud lennundusettevõtte käitamise ja lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise eriala üliõpilastele ning ühe stipendiumi suurus on 640 eurot. Konkursil kandideerimiseks oli vajalik esitada stipendiumitaotlus, CV ning essee, samuti arvestati õppetulemusi. Stipendiumikomisjon otsustas tublide tulemuste eest stipendiumi eraldada selle aasta lõpetajale Karina Köörnale, kes kirjutas essee teemal „Kaks miljonit reisijat aastas - mitu maapealse käitluse teenindusfirmat on optimaalne?“

Fort Aero AS-i stipendium antakse välja õhusõiduki juhtimise (spetsialiseerumisega lennuki juhtimisele) üliõpilastele. Ka sel stipendiumikonkursil osalemiseks tuli üliõpilastel esitada avaldus, CV ja essee valitud teemal. Silmapaistvaima tulemuse saavutas akadeemia 3. kursuse tudeng Märt Mustkivi, kes kirjutas sponsori poolt etteantud teemal „RNP lähenemised - ohud ja keelud“, pälvides 700 eurot.

Üle anti ka Otto Tauri fondi stipendium, mille väärtus oli sel aastal 500 eurot. Kandidaate oli 7 ning esitada tuli CV ja avaldus koos stipendiumi kasutamise eesmärgi, tegevuste, oodatava tulemuse ja planeeritava rahakasutuse kirjeldusega. Stipendiumikomisjon leidis, et tugevaimaks kandidaadiks on 2. kursuse pilooditudeng Taavi Adamberg.

2016/2017. õppeaasta kevadsemestri stipendiumide kogumaht oli 1840 eurot. Eesti Lennuakadeemia ja ELA fond õnnitlevad kõiki stipendiaate ja tänavad teisi kandidaate konkurssidel osalemise eest!

Samuti täname väga meie sponsoreid - AS-i Tallinn Airport GH ja Fort Aero AS-i ning teisi annetajaid, kelleta meie tublimate premeerimine oleks võimatu.


Autor: Karine Mandel, välissuhete ja täienduskoolituste spetsialist