ELA ja TTK töötajaid koolitas TÜ külalisprofessor Ameerikast

Reedel, 20. märtsil toimus Eesti Lennuakadeemias koolitus "Kultuuridevahelise suhtlemise psühholoogia“, milles osalesid nii akadeemia kui Tartu Kõrgema Kunstikooli töötajad ning koolitajaks oli Ameerika Ühendriikides asuva Beloit College kauaaegne professor Lawrence T. White.

Professori peamisteks uurimisvaldkondadeks on rakenduslik sotsiaalpsühholoogia, psühholoogia ja õigus ning kultuuridevaheline suhtlemine. Karjääri jooksul on ta juhtinud erinevaid rahvusvahelise õppe programme nii Austraalias, Eestis kui Marokos. 

Viimase 20 aasta jooksul on prof. White konsulteerinud Wisconsinis, Illinoisis ja Minnesotas enam kui 200 kriminaaljuhtumit. Samuti peab ta blogi ajakirjas „Psychology Today“.

Lawrence T. White on  Tartu Ülikooliga koostööd teinud peaaegu 20 aastat ning käesolev välissemester on tema jaoks Tartus juba kümnes. 

Koolitusel keskenduti esmamulje kujunemisele ja seda mõjutavatele faktoritele, stereotüüpidele, situatsioonist ja isiklikust tasandist tulenevatele valetõlgendustele, mis suhtlemist positiivselt või negatiivselt mõjutavad. Samuti olid vaatluse ja diskussiooni keskmes teemad seoses kultuuridevaheliste erinevustega, kõrge ja madala ekspressiivsusega kultuuride kohtumisega, kultuuriliste dimensioonidega ning lõpuks – kuidas selle kõigega toime tulla.

Lisainfo:

Karine Mandel
karine.mandel@eava.ee