ELA rektor kommenteeris "Terevisioonis" piloodiõppe perspektiive

Tänases ERR-i hommikuprogrammis "Terevisioon" kajastati pilootide ja pilooditudengite väljavaateid Eesti lennundusmaastikul. Omapoolseid kommentaare andsid Estonian Airi endine peapiloot Mart Lubi ja Eesti Lennuakadeemia rektor Jaan Tamm.  

Lennundusspetsialistid tõdesid, et vaatamata väljakutsetele, mis praegu Eesti lennunduses valitsevad, on lennutranspordis prognoosida paremaid aegu ning piloodid heituma ei peaks. "Pikaajalises plaanis lennutransport kasvab - kasvab 5 protsenti aastas. Ja nii, nagu ütles Mart Lubigi, et maailmas tervikuna on lendureid puudu - on lendureid puudu tegelikult ka siin suhteliselt lähedal. Meie lõpetajad on saanud ju tööd ka lähiriikides. Nii et selles mõttes ei ole nüüd küll asi nii, et me koolitame mingil perspektiivitul alal. Majandus kasvab, transpordivajadused kasvavad. Lennutransport on kasvav sektor, nii et ega asjad nüüd nii hullud ka ei ole," rääkis lennuakadeemia rektor.

"Nõudlus pilootide järele on kasvav. Siin prognoositakse järgneva 20 aasta jooksul lisaks maailmas pool miljonit pilooti. [---] See, et nüüd hetkel on tagasilöök - mingi hetk on uuesti edasiminek. Ja piloodiks (saamine) ei ole lihtsalt see, et ma nüüd täna alustan, homme lõpetan ja ülehomme hakkan tööle. See on ikkagi pikk protsess. Tuleb koolis käia - Eesti näitel siin neli aastat. Peale seda ikkagi piloot peaks lendama kusagil, ütleme, seal viis-seitse aastat, kui ta oleks valmis saama orienteeruval´t kapteniks ja sealt edasi. Ta on ikkagi väga sellise pika perspektiiviga asi," rääkis Lubi. 

Loe lähemalt ning vaata intervjuud ERR-i kodulehel: http://uudised.err.ee/?06277566.