Sel sügisel tunnustasime stipendiumiga kaheksat üliõpilast

Oktoobri esimestel päevadel avati stipendiumikonkursid Eesti Lennuakadeemia fondi AS-i Tallinna Lennujaam, AS-i Tallinn Airport GH, Lennuliiklusteeninduse AS-i, Panaviatic AS-i ja Fort Aero AS-i stipendiumide eraldamiseks. Tulemused selgusid novembri alguses ja stipendiumide üleandmine toimus 12. novembril 20. Eesti lennundusseminaril.

AS-i Tallinna Lennujaam ühe stipendiumi suurus on 640 eurot ning konkursil kandideerimiseks oli vajalik esitada stipendiumitaotlus, CV ning essee, lisaks arvestati ka õppetulemusi. Vastavalt stipendiumikomisjoni otsusele eraldati stipendiumid lennundusettevõtte käitamise eriala üliõpilasele Karina Köörna ning lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise eriala üliõpilasele Kurmet Holm. Lisaks andis kõige silmapaistvama essee esitajale samas vääringus stipendiumi välja AS Tallinn Airport GH. Stipendiaadiks oli lennundusettevõtte käitamise eriala üliõpilane Kevin Soon, kes kirjutas essee teemal „Iseteenindus - reisijate teenindamise olevik ja tulevik“.

Lennuliiklusteeninduse AS-i stipendiumidena anti välja kaks 750-eurost preemiat. Stipendiumidele oli õigus kandideerida lennuliiklusteeninduse eriala vähemalt 2. aasta üliõpilastel, kellel ei ole õppevõlgnevusi. Komisjon otsustas, et stipendiumi saavad Maarja Rüütmann ja Marleen Varblas.

Panaviatic AS toetab tublisid õhusõiduki ehituse ja hoolduse eriala üliõpilasi ning ühe stipendiumi suurus on 350 eurot. Konkursil kandideerimiseks oli vajalik esitada stipendiumitaotlus, CV ning essee, lisaks arvestati ka õppetulemusi. Vastavalt stipendiumikomisjoni otsusele eraldati stipendiumid üliõpilastele Peeter Soasepp ja Rebeka Tsäro.

Fort Aero AS-i stipendium on mõeldud õhusõiduki juhtimise eriala vähemalt 2. aasta üliõpilastele. Ka selle aasta stipendiumikonkursil osalemiseks tuli üliõpilastel esitada avaldus, CV ja essee valitud teemal. Stipendiumikomisjon leidis, et kandidaatidest oli parim Heidi Mesipuu.

2015/16. õppeaasta sügissemestri stipendiumide kogumaht oli 4820 eurot. Eesti Lennuakadeemia ja ELA fond õnnitlevad kõiki stipendiaate ja tänavad teisi kandidaate konkurssidel osalemise eest.

Täname ka meie sponsoreid AS-i Tallinna Lennujaam, AS-i Tallinn Airport GH, Lennuliiklusteeninduse AS-i, Panaviatic AS-i ja Fort Aero AS-i, kelleta stipendiumikonkursside korraldamine ning tunnustust väärivate tulevaste lennundusspetsialistide premeerimine oleks võimatu.