MTÜ Eesti Lennundusselts taastab pommitajat

Eesti Lennuakadeemia tudengite algatusel loodud MTÜ Eesti Lennundusselts alustab teisipäeval, 10. mail kell 10.15, Eesti Lennundusmuuseumis keeruka projektiga.

Lennundusseltsi inimestel on tegemist 1967. aastast pärit Ukraina õhujõududele kuulunud kahekohalise pommitajaga, mille hüdraulikasüsteemi hakkavadki tudengid uurima.  Nende eesmärgiks on leida, kuidas on võimalik maapeal lennuki hüdraulikasüsteemi käitada. Esialgu on nii palju teada, et tuleb lahti võtta kõik ligipääsetavad hüdraulikaga seotud luugid, uuritakse süsteemiga seotud agregaate ning koostatakse esialgne skeem.

Teisipäevane töötuba kestab kuni õhtuni ning seega on kõik huvilised oodatud päeva jooksul tegevusest osa võtma. Võib tulla niisama uudistama või ka ise käe külge panna.  Tegevust juhendab akadeemia lennukoolituse juht Teo Krüüner.

MTÜ Eesti Lennundusseltsi tegevusega on võimalik tutvuda facebookis http://www.facebook.com/#!/lennundusselts ning liitumiseks vajalikud ankeedid on saadaval nii Tähtvere kui Ülenurme õppehoonete raamatukogudest.


SU-24 pommitaja, mis ootab taastamist Eesti Lennundusmuuseumis.