Meie tudeng veetis päeva Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis

Täna, 2.märtsil sai side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise eriala II kursuse tudeng Mari Allik võimaluse veeta päev Tartu Tervishoiu Kõrgkooli vahetusüliõpilasena.

Koolipäeva algas varahommikul SA TÜ Kliinikumi radioloogiakliinikus, kus toimus radioloogiatehniku õppekava praktikum. Üliõpilased said sättida mannekeeni röntgeniks, teha temast pilte ning hiljem neid ka lähemalt koos õppejõuga uurida.

Edasi suunduti Nooruse 9 asuvasse õppehoonesse, kus kõigepealt õpetati meie tudengile korrektset ning nõuetele vastavat käte pesemist. „See ei olnud nii raske nagu ma kartsin. Usun, et seda on tüütu teha pidevalt, kuid 45 sekundit kätepesu ei ole midagi tapvat. Päris huvitav oli õppida, kuidas bakteritest lahti saada,“ ütles Mari Allik. Saanud pesu selgeks, jätkus päev kudede lõikamise ning värvimise, mikrobioloogia praktikumi, toitmissondi paigaldamise, elustamise, sidumise, patoloogilise sünnituse loengu ja palju muuga.

„Kogu päevast jäi kõige rohkem meelde füsioteraapia osa, kus sain ise massaaži teha, sest minu arvates on väga kasulik seda osata. Teraphymaster masinat oli ka kihvt proovida,“ meenutab tudeng. Ta lisab, et ka pallidel veeremine oli huvitav, sest tegeleb ise aktiivselt spordiga ning naudib seda.

Mari ise võtab päeva kokku järgmiselt: “Nüüd kodus olles tunnen, et muidugi on vahva päev-kaks veeta mõnes teises huvitavas kõrgkoolis, nagu seda Tartu Tervishoiukõrgkool on, aga kokkuvõttes olen ikkagi nii rõõmus, et õpin Lennuakadeemias.“

Tänast tegevust oli jäädvustamas ERRi võttegrupp, kes valmistab ette saatesarja rakenduskõrgkoolidest. Sarja täpsem idee on populariseerida ja tutvustada rakenduskõrgharidust ja rakenduskõrgkoole nii võimalikele tudengikandidaatidele kui üldsusele laiemalt.

Homme ootame akadeemiasse külla Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õenduse eriala noormeest, kes pilooditudeng Eiko Kivisiku juhendamisel proovib hakkama saada meie praktikumides ning loengutes.

Meie tudeng Mari Allik masseerib õppejõu juhendamisel päeva tuutor Annmari.

PS! Siiani ei ole saatesarjal oma nime. Kui sul on mõni hea idee, siis saada see selle nädala jooksul aadressile liis.linn@eava.ee Sari, millele järgmisel nädalal ka nimi valitakse, on eetris mais ja juunis.

Pilte võttepäevast on võimalik näha fotograaf Ahti Tubini albumist.