Lennunduse aastasündmusel võetakse fookusesse rahvusvahelistumise võimalused

PRESSITEADE
11.11.2014

13. ja 14. novembril toimub aasta suurim lennundusspetsialiste koondav üritus, 19. Eesti lennundusseminar, mille vältel keskenduvad lennundusorganisatsioonide juhid ja valdkonna spetsialistid Eestist ning välismaalt üldteemale „Rahvusvaheline Eesti lennundus“. 

"Rahvusvahelistumine on käesoleval ajal üha aktuaalsem nii lennunduses kui hariduses – seega eriti kesksel kohal just lennundushariduses. Käsitleme Eesti lennunduse kogemusi ja võimalusi rahvusvahelistumisel, uuenenud majandusmehhanisme, ettevõtete jätkusuutlikkust, NATO integreeritud õhuruumi küsimusi ning Afganistanis teeninud kopteripilootide kogemusi," ütles Eesti Lennuakadeemia rektor Jaanus Jakimenko. "Jätkuvalt on aktuaalne teema ka mehitamata õhusõidukid, seminaril analüüsitakse nende kasutamisega kaasnevaid probleeme ja tegevusi."

Lisaks kuulutatakse seminaril juba kümnendat korda välja Eesti lennunduse aasta teo laureaat. Tegu on tunnustusega, mis antakse ühele Eesti lennundusettevõttele või -organisatsioonile silmapaistva töö ning tulemuste eest viimase aasta vältel. Eelmisel aastal tunnustati rändauhinnaga „Kotkas“ Eesti Lennundusmuuseumit sealse arendustegevuse eest.

Seminar koondab sel korral Ülenurmele, Eesti Lennuakadeemiasse ligi kakssada osalejat. Esinejad on teiste seas lennuakadeemiast, Tallinn Airport GH-st, Magnetic MRO-st, Invent Baltics’ist, Eesti Õhuväest ning Eesti Teadusagentuurist. Lisaks kodumaistele ettekannetele on esindatud eksperdid Soomest, Poolast, Hollandist, Suurbritanniast ja Saksamaalt. 

Seminari korraldajaks on Eesti Lennuakadeemia. Täpse ajakava leiab siit.

Lisainfo: 

Eelika Tootsi
Eesti Lennuakadeemia turundus- ja kommunikatsioonijuht
tel 7 448 109 
eelika.tootsi@eava.ee