Lennundus paelub noori eelmisest aastast enam

PRESSITEADE
04.07.2013

Avalduste vastuvõtt Eesti Lennuakadeemiasse on selleks aastaks lõppenud. Ühtekokku laekus viiele erialale 527 avaldust, konkurss on eelmise aastaga võrreldes tihedam, 7,5 avaldust kohale.

Populaarseim eriala on õhusõiduki juhtimine, kuhu eelmise aastaga võrreldes on suurem konkurss – 16,4 avaldust kohale. „Arvasime, et keeruline situatsioon Eesti lennunduses võib ehk piloodi elukutsest unistavaid noori pisut tagasi hoida, kuid mõnevõrra üllatuslikult on sel aastal õhusõiduki juhtimise eriala saanud enam avaldusi kui eelmisel aastal,“ ütles Eesti Lennuakadeemia õppeosakonna juhataja Signe Vanker. 

Üle 10 avalduse kohale on laekunud lennuliiklusteeninduse erialal, eelmise aastaga võrreldes on suurem konkurss ka kõikidele teistele lennuakadeemias õpetatavatele erialadele.

Muudatused kõrgharidusmaastikul pole Eesti Lennuakadeemiasse sisseastumist oluliselt mõjutanud. „Ülikoolid suurendasid tänavu oluliselt tasuta õppekohtade arvu, samas on gümnaasiumilõpetajaid vähemaks jäänud, seega soovitud arvu õpilasi kõikidele kõrgkoolidele paratamatult ei jagu. Näib, et lennuakadeemiat pole see aga mõjutanud,“ ütles Signe Vanker.

Lennuakadeemiasse kandideerijatele toimuvad sisseastumiskatsed 3.- 24. juulini.  3.- 6. juulini saavad lennuliiklusteeninduse erialale kandideerijad sooritada arvutipõhise FEAST testi. 8. juulil toimub kutsesobivustest õhusõiduki juhtimise ja lennuliiklusteeninduse erialale. Individuaalsed vestlused kõikidele erialadele kandideerijatele toimuvad 16.-18. juulini.

Vastuvõtukomisjoni otsus tehakse teatavaks 26. juulil.

1993. aastal asutatud Eesti Lennuakadeemia on riiklik rakenduskõrgkool, mis koolitab spetsialiste viiel lennunduse erialal: lennuliiklusteenindus, lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamine, õhusõiduki juhtimine, lennundusettevõtte käitamine ning õhusõiduki ehitus ja hooldus. Õppetöö kestvus on 4 aastat ning õpe on tasuta.