Lennuakadeemiasse kandideerivaid noori kutsub enim lennujuhi amet

Pressiteade
06.07.2015

Eile, 5. juulil enne südaööd lõppes sisseastumisavalduste vastuvõtt Eesti Lennuakadeemia rakenduskõrgharidusõppesse. Kahe nädala jooksul esitati lennuakadeemia erialadele kokku 417 avaldust, mida on pisut enam kui möödunud kahel aastal. Populaarseimaks osutus lennuliiklusteeninduse eriala, kus ühele kohale on esitatud 17,6 avaldust.

„Lennujuhi amet on ka üle Euroopa väga kõrgelt hinnatud. Akadeemia tervitab igati noorte inimeste otsust sellele erialale kandideerida küllaltki keerulistest vastuvõtuprotseduuridest hoolimata. Tegemist on vastutusrikka ametiga ning õppima pääsevad ainult need, kellel on sobivad võimed ja potentsiaal tööülesannete edukaks täitmiseks. Ka tervis peab olema korras,“ märkis lennujuhtimise juhtivinstruktor Kristjan Kõrgesaar. „Lennuakadeemiast saavad noored laiapõhjalise lennundusteadmiste tausta, mille baasilt saab pärast lõpetamist kandideerida tööle Õhuväkke, lennundusega seotud riigiametitesse ning lennuliiklusteenindust osutavatesse ettevõtetesse üle Euroopa.“

Kui arvestada ka neid avaldusi, mille vastuvõtutöötaja pidi tagasi lükkama vajalike riigieksamite puudumise või ebapiisava keeletaseme tõttu, siis oli esitatud avaldusi lausa üle tuhande. Sobilike kandidaatide seas on teiseks huvipakkuvamaks erialaks õhusõiduki juhtimine, mille konkurss on 11,7 inimest kohale. Ka ülejäänud maapealsete erialade puhul on konkurss sellel korral suurem kui varasemalt: lennundusettevõtte käitamise erialal 5,5, õhusõiduki ehituse ja hoolduse erialal 4,8 ning lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise erialal 4,6 avaldust kohale.

„Tänavune konkurss on tihedam kui varasematel aastatel, noorte teadlikkus eriala valikul on kasvanud. Meil on hea meel, et konkursid on tõusnud ka tehnilistel erialadel nagu lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamine ning õhusõiduki ehitus ja hooldus. Loodame sügisel alustada tugeva esimese kursusega,“ ütles lennuakadeemia õppeosakonna juhataja Signe Vanker.

Piloodiks ja lennujuhiks kandideerijaid ootavad juba homme ees kirjalikud kutsesobivustestid, millega hinnatakse nii psühholoogilisi võimeid (nt tähelepanu, taju, mitme vaimse tegevuse koos sooritamine) ning isikuomadusi (stressi- ja pingetaluvust jmt). Kõigil erialadel on kandidaate ees ootamas ka sisseastumiseksam, mis koosneb kirjalikust osast ja vestlusest.

Olenevalt erialast selgub vastuvõetute nimekiri 20. või 24. juulil.

Lisainfo:
Eelika Tootsi
Eesti Lennuakadeemia turundus- ja kommunikatsioonijuht
eelika.tootsi@eava.ee, tel 744 8109