Kõrgkoolide töötajate võrkpalli esikoht tuli ELA-sse

Eelmise aasta EASL-i turniiri võrkpalli hõbemedal sai 2011. aastal välja vahetatud kuldse karika vastu.

Alagrupis võideti Helsingi Ülikooli ja Eesti Maaülikooli teist võistkonda. Kaotati aga EMÜ esindusvõistkonnale, mistõttu oli poolfinaali vastaseks meistriliiga mängijatega täiendatud TTÜ võistkond.

Plaanis oli mängima panna vahetusmehed, sest võidulootust väga polnud.

Siiski alustati edukaks kujunenud esikuuikuga ja üllatuseks saadi edu sisse ja hoiti seda geimi lõpuni. Teises geimis oli vastane ilmselgelt närvis ja eksis palju. ELA võistkond tegi aga turniiri parima partii ja täpselt nagu eelmine aasta lükati ka nüüd TTÜ poolfinaalis kõrvale ja teeniti koht finaalis.

Finaalis oli vastas jällegi EMÜ võistkond, kes võitis suurema vaevata ka esimese geimi. Teises geimis said ELA töötajad oma mängu käima ja teine geim tuli suurelt meile. Otsustavas geimis olid närvid pingul ja esimesena katkes maaülikooli mängija kannatus, kes vaieldavas olukorras hakkas kohtunikku palliga loopima. Sellel hetkel kallutati mäng ELA kasuks ja edu käest ei antud ning võideti EASLi turniiri esimese meeskonnaala kuld. Rändkarika peab aga Tartu Ülikooli käest nõudma, sest nad olid raudkindlad, et nad võrkpalli ära võidavad ja karikat kaasa ei võtnud. TÜ lõpetas eelviimasena.

ELA võistkonnas mängisid - Kalju Albert, Kurmo Annus, Allan Nõmmik, Martin Tärn, Toomas Välja, Ragnar Pähn, Tõnis Jürimäe, Ago Albert, Romet Vään.

Samal ajal sikutas Kristjan Kõrgesaar, Lii Nuut ja Kadri Kordemets sõudeergomeetrit. Parima koha suutis tugevas konkurentsis saada Kristjan, kes lõpetas kuuenda kohaga.

Lauatennises saatis edu Kurmo Annust, kes pidi alla vanduma vaid kunagisele Eesti meistrile ja seda finaalis. Kartin Jürimäe jäi lauatennises naiste arvestuses kuuendaks.