Baltikumis unikaalne kopterisimulaator pälvis Lennuameti sertifikaadi

Eesti Lennuakadeemias on alates sellest kuust võimalik üliõpilaste väljaõppeks ning täienduskoolitusteks kasutada Eestis ainulaadset helikopteri imitaatorit Entrol H11 FNPT II MCC.  

Simulaatori hankimine sai võimalikuks Euroopa Liidu meetme "Rakenduskõrgharidusõppe ja õpetajakoolituse õppeinfrastruktuurikaasajastamine" alameetme "Rakenduskõrgharidusõppe õppeinfrastruktuur" kaudu. 2014. aasta novembris kuulutas Eesti Lennuakadeemia välja hanke lennuimitaatori soetamiseks. Hanketingimustele vastas Hispaania ettevõttes Entrenadores Olarte S.L (Entrol) toodetav seade.

Tegu on mitmemootorilise mitmepiloodi kopteriga, millel muuhulgas on digitaalne mootorite kontrolli seade, 3-teljeline autopiloot, jäätõrjesüsteemid, ilmaradar koos kaardirežiimiga radarlähenemiste jaoks ja elektriline juhiste koormamine. 

Seadmel on võimalik harjutada läbi mitmesuguseid ohuolukordi, muuhulgas mootori, ülekande, hüdraulika, elektri- ja küttesüsteemide rikkeid. Võimalik on läbi mängida isegi pagasiruumi tulekahju ja ülekuumenemine.

Simulaator võimaldab nii tulevaste pilootide õpetamiseks kui täienduskoolitusteks kasutada väga erinevaid keskkondi. 150-kraadise vaateväljaga ekraanile on võimalik kuvada näiteks erinevaid lennujaamasid, kopteriväljakuid, õnnetuspaiku ja tiheda asustusega alasid. Lisaks maismaale on võimalik maandumist praktiseerida ka merel kopteri maandumisplatsiga naftaplatvormidel või laevadel. 

Eelpool kirjeldatut on võimalik teha nii päeva, videviku, koidu kui öö režiimis.

Eesti Lennuamet väljastas oktoobri algusel simulaatorile ka sertifikaadi, mis tunnistab, et tegemist on nõuetele vastava lennutreeningseadmega.   

Video: entrol simulators Youtube'i kanal.