ELA üliõpilaste uurimistööde konkursi võitis Mihkel Kukk

Täna, 10. mail toimus Eesti Lennuakadeemias igaaastane üliõpilaste uurimistööde konkurss, mille eesmärgiks on uurimistööde populariseerimine ELAs. 

Tasavägise konkursi võitis Mihkel Kukk, kelle töö teemaks oli „Etalonsageduse raadiomajakas“. „Teema sai valitud siis, kui Tartu Ülikooli esindajad pakkusid välja lõputööde teemasid. See tundus mulle kõige huvitavam,“ kommenteeris Kukk teema valikut.

Komisjoni esimees Allan Nõmmik ütles, et võidutöö puhul paistis silma selle mahukus, põhjalikkus ning selge rakendatavus. „Teiste puhul ei tulnud rakendatavus ehk nii selgelt välja," lisas Nõmmik.

Konkurssi toetab Eesti rahvuslik lennukompanii Estonian Air, kes andis võitjale auhinnaks kaks äriklassi lennupiletit vabalt valitud Estonian Airi otsesihtkohta. „Ei teagi veel, kuhu minna. Äkki Prantsusmaale,“ sõnas Kukk tagasihoidlikult.

Konkursist võtsid lisaks Kukele osa veel kaks tudengit: Kristjan Roosipõld tööga „Innovaatilised teenused lennunduses“ ja Karin Kajak „Sotsiaalmeedia kasutamine lennundusettevõttes.“ Teise kohta saavutanud Karin Kajak sai auhinnaks kaks turistiklassi lennupiletit Estonian Airi vabalt valitud otsesihtkohta.

Auhinnad antakse kätte Eesti Lennuakadeemia lõpuaktusel, 17. juunil.

Uurimistööde juures hinnati uurimisteema aktuaalsust, vastavust püstitatud eesmärkidele, uurimistulemuste ja lahenduste uudsust, vormistamise korrektsust, esitlemise oskust ja tulemuste rakendavust.

Komisjonis olid lisaks esimees Allan Nõmmikule ka Mart Enneveer, Jaak Umborg, Jaanus Jakimenko ja Signe Vanker.