ELA tudengid sõidavad Austriasse paberlennukeid lennutama

20. märtsil võitsid kaks Eesti Lennuakadeemia esindajat võitluse Red Bull Paper Wings Tartu kvalifikatsioonil finaalikoha, mille auhinnaks on koht ülemaailmsel finaalvõistlusel Austrias.


Red Bull Paper Wings on rahvusvaheline paberlennukite voltimise ja lennutamise võistlus, mis toimub enam kui 85 riigi ülikoolide vahel. Sellel aastal osales Eestis kokku ligi 150 tudengit nii Tallinnast kui Tartust. Eesti võistlusel selgitati välja kolm parimat, kes sõidavad mai alguses Austriasse Salzburgi ülemaailmsele finaalvõistlusele.

Võistlus toimus kolmes alagrupis, kahes neist võidutsesid ELA tudengid. Finaali jõudsid: Hasan Steinberg kategoorias pikim distants (24 meetrit) ning Eesti Lennuakadeemia tudengid Marek Lentsius kategioorias kõige kauem õhus püsiv lend  (9,8 sekundit) ja Jüri Luist akrobaatikakategoorias (26 punkti).

Parima õhulennuga lennuki voltinud Marek peab edu saladuseks seda, et  sai eelnevalt kooli hooldusangaaris erinevaid disaine proovida ja nendest kõige paremad variandid välja valida, mida võistlusel kasutada. Ta usub, et palju on kinni ka viskes: kui see viltu läheb, pole hea lennukiga midagi teha. „Kui inimesed on tavaliselt harjunud paberlennukit viskama õrnalt, vaevu kätt liigutades, siis mul oli küll pool kere järgmine päev valus rahmeldamisest,“ kirjeldab noormees. Austriasse on plaan minna kõrget kohta saama. Arvestades eelmise korra võitja tulemust  (pikim õhulend 11,66 sekundit), ei jää Mareki seni parim tulemus (10,7 sekundit) palju alla. Noormees lisab, et lennundusinseneri haridus võistlusel kahju ei teinud ning teatud mõttes minnakse Austriasse ka akadeemiat esindama.

Paberlennukite lennutamise maailmameistrit otsitakse juba kolmandat korda. Eestis toimus võitlus teistkordselt.

Soovime Eesti Lennuakadeemia tudengitele osavaid näppe ja täpseid paberlennukeid.

Red Bull Paper Wings Eesti võistlusel toimunut saab video vahendusel jälgida siit: http://www.redbull.ee/cs/Satellite/et_EE/Video/Red-Bull-Paper-Wings-Eesti-021243184823190.