Eesti Lennundusselts otsib lennupäevadeks stendiste

28.-29. augustil 2010 toimuvad Eesti Lennundusmuuseumis Tartu lennupäevad, kus lisaks teistele atraktsioonidele on eksponaatidena väljas 15 lennukit ja kolm kopterit.

Et tagada eksponaatide informatiivne ja huvitav esitlus on mõeldud igale õhusõidukile vähemalt kaks esindajat, seega ei ole piiratud, kui palju stendiste ühel eksponaadil olema peab; mida rohkem, seda parem.

Stendistide ülesanne on jagada külastajatele professionaalset teavet õhusõiduki kohta, mida ta esindab, selgitada selle iseärasusi või huvitavaid fakte ning juhtumisi. Stendistide kaudu saavad huvilised eksponaadi kohta teada rohkemat kui seda, et tal on kuus ratast ja kaks tiiba.

Konkreetse õhusõiduki saab välja valida alljärgnevast loetelust:

Hävitajad: JA Viggen 37, MiG-21, MiG-23 MLD, Mirage IIIRS, Saab J35J Draken, F-104S Starfighter

Hävitus-ründelennukid: Su-22M4, Saab J32E Lansen

Pommituslennukid: Su-24

Reisilennukid: TU-134A, An-2P

Treeninglennukid: TS-11 Iskra, Wilga-35, L-39

Helikopterid: Mi-2 RL, Mi-8, Schweitzer 269C

Info, manuaalid, käsiraamatud jms on iga õhusõiduki esindamiseks hetkel kogumisel. Alati on võimalus ka internetist ja lennundusalastest raamatutest materjali juurde koguda ning Muuseumisse õhusõidukiga tutvuma minna.

Kui tunned, et Sul tekkis mõne õhusõiduki vastu huvi ning tahaksid seda lähemalt tundma  õppida ja oma teadmisi ka Tartu lennupäevadel huvilistele jagada, siis kirjuta Lennundusseltsi üldmeilile mtyl@eava.ee (nimi, õhusõiduk ja kontaktandmed).