Eesti Lennundusselts kutsub noori huvilisi oma ridadesse

Eesti Lennundusselts on 4. veebruaril 2010 Eesti Lennuakadeemia üliõpilaste poolt loodud mittetulundusühing. Selts koondab Eesti Lennuakadeemia tudengeid ja teisi lennundushuvilisi ning selle eesmärgiks on lennunduse populariseerimine Eestis ning Eesti Lennundusmuuseumi ja Eesti Lennuakadeemia vahelise koostöö edendamine.

Praegu on käimas projekt "Lennundus noortele lähemale!", mille eesmärgiks on lennundusmuuseumis noortele huvilistele töötubade korraldamine ja läbiviimine. Projekti raames saab lennukeid ja selle seadmeid renoveerida.  Seni tähelepanuväärsemateks tehtud töödeks on Tu-134 trapp, An-2 salongi ja keretööd  ning mootorite angaari sisustamine.

Kuna Eesti Lennuakadeemia aerodünaamika kursuses räägitakse muutuva noolsusega tiibadest, mis mõjutavad lennuki põikipüsivust, plaanimegi kevadel muuseumi eskadrilli ühel lennukitest, MiG-23 või Su-24, tiibade noolsuse mehhanismi toimima saada. Sellest võib kujuneda üks keerukamaid ülesandeid ning kõik insenerid, kes soovivad oma teadmisi ja oskusi proovile panna on teretulnud.

Samuti koostab selts praegu loenguid Tartumaa keskastme koolidesse ning erinevate lennundusalaste teemade stende muuseumisse. Kuna lennukeid ja erineva raskusastmega ülesandeid on projektis mitmeid, ootame uusi liikmeid – mida rohkem inimesi, seda efektiivsemalt saame tegutseda ühise eesmärgi nimel. Seega on Seltsi üleskutse kõikidele lennundusinseneridele ja –huvilistele talveunest üles ärgata ning realiseerida oma oskused.

Kõigil huvilistel on võimalik täita liitumisavaldust Ülenurme õppekeskuse raamatukogus ja Tähtvere õppehoone teabekeskuses. Liitumine ja liikmeks olemine on tasuta!  Tööde ja tegemistega saab tutvuda veebis aadressil www.lennundusselts.ee ning Facebookis, küsimuste korral võib kirjutada ka mtyl@eava.ee.

MTÜ Eesti Lennundusseltsi liikmed võtmas värvi maha AN-2P tüüpi eksponaadil.