Eesti lennunduse aasta teo konkursi võidu pälvis Õhuvägi

Täna, 11. novembri õhtul anti Pühajärvel Eesti lennunduse juhtivtöötajate seminaril üle konkursi „Aasta tegu Eesti lennunduses“ rändauhind „Kotkas“.

Rändkotka auhinna vääriliseks tunnistati sel aastal Õhuväe poolt läbi viidud Ämari lennuvälja liiklusala rekonstrueerimine. „Aasta tegu Eesti lennunduses“ auhinna andis õhtusel pidulikul osal üle mullune võitja Tartu lennujaam, keda tunnustati rahvusvaheliste lennuliinide avamise eest.

„Meil oli soov midagi teha, leida midagi sellist, mis oleks kasulik Eesti riigile,“ sõnas  Õhuväe ülem brigaadikindral Valeri Saar. „Koostöös Euroopa Liidu ja NATO-ga leidsime võimaluse, et rahastada sõjaväelise lennunduse arengut.“

Ämari lennuvälja saab kasutada nii sõjaväelise lennuväljana kui ka reservlennuväljana tsiviillennundusele. Praeguseks hetkeks on NATO kaasrahastamisel Ämaris valminud lennuliiklusala, samuti hoolduskompleks ning kütuserajatis.

Auhinnasaaja valiti hommikul toimunud Eesti Lennuakadeemia nõunike kogu istungil, mis oli järgmises koosseisus: Andres Aruoja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist, Ermo Kruuse Haridus- ja Teadusministeeriumist, Rein Loik Tallinna lennujaamast, Priit Lõuk Lennuametist, Mati Meos Eesti Lennundusmuuseumist, Allan Oksmann Piirivalve lennusalgast, Tanel Rautits Lennuliiklusteeninduse AS-ist, brig-kin Valeri Saar Õhuväest, Maido Veebel Estonian Airist ning Valdo Raag kui veteranide esindajana.

Rändkotka auhinnale kandideerisid veel järgmised teod:

Programm „Uuenenud Estonian Air“ – AS Estonian Air

Eesti lipu lennutamine Aasiasse, 8 päevaga 8 riiki – AS Tackmer Air

Karksi lennupäev – Eesti Era- ja Harrastuspilootide Liit

Aeronavigatsiooniteenuste osutamine Tartu Ülenurme lennuväljal – Lennuliiklusteeninduse AS

Tartu Lennujaamas kasvas lennureisijate arv 158%  - Tartu lennujaam

Kuressaare lennujaam sai uued tiivad – Kuressaare lennujaam.

„Aasta tegu Eesti lennunduses“ on kuuendat korda toimuv konkurss, mille eesmärgiks on tunnustada Eesti lennundusettevõtete või –organisatsioonide igaastastast tegevust. Konkursile on võimalik esitada kuni kolm aasta kaalukamat tegu või saavutust ühe asutuse kohta.

Varasematel aastatel on rändkotka auhinna võitnud Eesti Lennundusmuuseum, Tartu Lennukolledž, Piirivalve lennusalk, Tallinna lennujaam ja Tartu Lennujaam.

Iga-aastast lennunduse juhtivtöötajate seminari korraldab Eesti Lennuakadeemia.

Lisainformatsioon:
Liis Linn
Teabeosakonna juhataja
Eesti Lennuakadeemia
tel: +372 7 448 109
GSM: +372 56 232 204