Eesti Lennuakadeemia pälvis lennunduse aasta teo auhinna

Täna, 17. novembri õhtul anti Eesti lennunduse juhtivtöötajate seminaril üle konkursi „Aasta tegu Eesti lennunduses“ rändauhind „Kotkas“.

Rändkotka auhinna vääriliseks tunnistati sel aastal Eesti Lennuakadeemia uue  tiivikukujulise õppekeskuse valmimine. Auhinna „Aasta tegu Eesti lennunduses“ andis pidulikult üle mullune võitja Õhuvägi, keda tunnustati Ämari lennuvälja liiklusala rekonstrueerimise eest.

„Oleme tänulikud, et lennundusvaldkonna partnerid peavad uue õppehoone valmimist auhinna vääriliseks,“ sõnas Eesti Lennuakadeemia rektor Jaan Tamm. „Sellist võimalust ootasime pikka aega ning tänaseks olemegi saavutanud rahvusvahelistele lennundusnõuetele vastava koolitusvõimekuse, kus meil on ühe katuse all ka ainulaadsed integreeritud lennu- ja lennujuhtimissimulaatorid.“

Tiivikukujuline õppehoone rajati lennuraja lähedale, Ülenurme lennujaamahoone vahetusse lähedusse. Hoones on ruumi 340 üliõpilasele ning 60 õppe- ja teadustöötajale. Hoone pindala on üle 4000 m², mille rajamiseks eraldasid Eesti riik ja Euroopa regionaalarengu fond 4,35 miljonit eurot.

Auhinnasaaja valiti hommikul toimunud Eesti Lennuakadeemia nõunike kogu salajasel hindamisel. Žürii koosseisu kuulusid Gerli Rebane Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist, Kersti Kõiv Haridus- ja Teadusministeeriumist, Rein Loik Tallinna lennujaamast, Koit Kaskel Lennuametist, Kalle Allikson Lennuametist, Mati Meos Eesti Lennundusmuuseumist, Allan Oksmann Piirivalve lennusalgast, Tanel Rautits Lennuliiklusteeninduse AS-ist, brig-kin Valeri Saar Õhuväest, Maido Veebel Estonian Airist ning Teo Krüüner kui veteranide esindajana.

Rändkotka auhinnale kandideerisid veel järgmised teod:

  • CRJ900 NextGen lennukite kasutuselevõtt – AS Estonian Air

  • Kolmandat korda liinilendude käivitamine Tallinna ja Helsingi vahel – Copterline OÜ

  • Tallinna lennujuhtimistorni uus lennujuhtimissüsteem – Lennuliiklusteeninduse AS

  • Kruiisipööringud Tallinna Lennujaamas – Tallinna Lennujaama AS

  • Eesti on Euroopa kiiremini kasvav lennuturg – Tallinna Lennujaam AS

  • Õhuväe esimese põhikursuse lõpetajad Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes – Õhuväe Staap


„Aasta tegu Eesti lennunduses“ on seitsmendat korda toimuv konkurss, millega tunnustatakse Eesti lennundusettevõtete või –organisatsioonide igaastastast tegevust. Konkursile on võimalik esitada kuni kolm aasta kaalukamat tegu või saavutust ühe asutuse kohta.

Varasematel aastatel on rändkotka auhinna võitnud Õhuvägi, Eesti Lennundusmuuseum, Tartu Lennukolledž, Piirivalve lennusalk, Tallinna lennujaam ja Tartu Lennujaam.

Iga-aastast lennunduse juhtivtöötajate seminari korraldas Eesti Lennuakadeemia.