Eesti Lennuakadeemia juubelikonverentsil on luubi all lennunduse väljakutsed

PRESSITEADE
12.04.2013 

Täna, 12. aprillil tähistab Eesti Lennuakadeemia  oma 20. aastapäeva juubelikonverentsiga  „Ühtne taevas – väljakutsed tuleviku lennundusharidusele“. Konverentsile on oodata üle 160 külalise, teiste seas Tartu maavanem Reno Laidre, Tartu linnapea Urmas Kruuse ning rakenduskõrgkoolide rektorid.  Konverentsil arutlevad arvamusliidrid lennunduse kui väga päevakajalise teema väljakutsete üle Eestis aga ka globaalsel tasandil. Samuti on luubi alla kõrghariduspoliitika hetkeseis ning tulevik. 

„Eesti Lennuakadeemia on oma 20-aastases arengus jõudnud nii kaugele, et lisaks lennunduses kõrgelt hinnatud spetsialistide koolitamisele oleme laiendamas oma rolle rakenduskõrghariduse piiridest kaugemale. Pakume üha laiemal skaalal täienduskoolitust, meie üliõpilased ja õppejõud osalevad partneritena rakendusuuringutes ja koostööprojektides, korraldame koostööd lennunduse regionaalses suhtlusvõrgustikus,“ ütles Eesti Lennuakadeemia rektor Jaan Tamm, kes räägib konverentsil lennundusharidusest ja selle väljakutsetest. Aastapäevakonverentsi teemade ja esinejate kaudu esitletakse akadeemia tänaseid tegevussuundi, huvivaldkondi ja ambitsioone.

Konverentsi esinejate hulgas on Riigikogu esimees Ene Ergma, Siim Kallase kabineti esindajad Henrik Hololei ja Margus Rahuoja, Haridus- ja Teadusministeeriumi kõrghariduse ja teaduse asekantsler Indrek Reimand jt. Väliskülalisi on oodata nii Hollandist, Soomest, Rootsist, Leedust kui ka Lätist. Konverents toimub lennuakadeemia uues õppehoones Ülenurmel. 

13. aprillil 1993. aastal andis Vabariigi Valitsus välja määruse Tartu Lennukolledži (praeguse Eesti Lennuakadeemia) asutamise kohta. Sellega pandi alus koolitusasutusele, mis on tänasel päeval ainus lennundusalase rakenduskõrghariduse pakkuja Eestis. 20 tegutsemisaasta jooksul on koolitatud ühtekokku 458 lennundusspetsialisti, kellest enamik on praegugi lennunduses tegevad.


Lisainfo:
Eelika Tootsi
Eesti Lennuakadeemia
Teabeosakonna juhataja
Tel: (+372) 7 448 109
Lennu 40, Reola küla, Ülenurme vald, 61707 Tartumaa