Juubilar Eesti Lennuakadeemia valis esmakordselt auliikmed

Täna täitub Eesti Lennuakadeemial 20 tegevusaastat, kõrgkooli sünnipäeva raames nimetati lennuakadeemia auliikmeteks erukindralmajor Teo Krüüner ja Rein Porro.

13. aprillil aastal 1993 asutati esimene ja senini ainus lennundusalast rakenduskõrgharidust pakkuv kool Eestis ja kogu Baltikumis – Tartu Lennukolledž, mis 2008. aastast kannab nime Eesti Lennuakadeemia. Kõrgkooli juubeli raames valis lennuakadeemia nõukogu esmakordselt akadeemia auliikmed, kes on pikaajaliselt osalenud akadeemia töös ja andnud märkimisväärse panuse lennunduse edendamisse Eestis.  

Erukindralmajor Teo Krüüner juhib lennuakadeemias pilootide väljaõpet alates 2005. aastast, kuid lennunduses tegev on ta üle 50 aasta. Krüüner oli toetajaliige Tartu Lennukolledži asutamisel ning mängis olulist rolli taasiseseisvunud Eesti riigikaitses, kui temast sai Eesti Õhuväe taaslooja ja selle ülem. Teo Krüüner on sooritanud rohkem kui 8000 lendu, lennanud rohkem kui kahekordse helikiirusega ning kõrgustel kuni 24 km. 

Rein Porro on üks Tartu Lennukolledži asutajaliikmetest, samuti üks Nõo Keskkooli lennundusklassi rajajatest. Lisaks on Porrol oluline roll Eesti Lennuameti, esimese Eesti eralennukooli ja Piirivalve lennusalga loomisel. Rein Porro on lennanud kokku 20 000 lennutundi, sellest lennuõpetajana 14 500.


Eesti Lennuakadeemia auliikmed Rein Porro (vasakul) ja Teo Krüüner (paremal)

Reedel, 12. aprillil toimus ka Eesti Lennuakadeemia 20. aastapäeva konverents „Ühtne taevas – väljakutsed tuleviku lennundusharidusele“, kus arvamusliidrid arutlesid lennunduse väljakutsete üle Eestis ja globaalsel tasandil. Esinejate hulgas oli Riigikogu esimees Ene Ergma, Siim Kallase kabineti esindajad Henrik Hololei ja Margus Rahuoja jt.