Kandideeri Erasmus+ stipendiumile!

Hea üliõpilane, kätte on jõudnud aeg kandideerida Erasmus+ mobiilsusstipendiumi konkursil! 

Mida see tähendab? 

Alates järgmisest õppeaastast on kõikidel akadeemia tudengitel võimalik osaleda Erasmus+ mobiilsus-programmis! 2014/2015 õppeaastal saadame õppima või praktikale 13 üliõpilast. Õppimiseks mõnes meie partnerkõrgkoolis  on ette nähtud periood 3-12 kuud ning praktika sooritamiseks Euroopa riikides/partnerkõrgkoolis 2-12 kuud. Üliõpilasel on õigus ühes õppeastmes käia ühe korra õppimas ja ühe korra praktikal. Rohkem infot Erasmuse kohta leiad siit. Sõltuvalt sihtriigist katab Erasmus+ stipendium valdavalt kõik kulud, kuid siiski tuleb arvestada ka sellega, et elukallidus on riigiti erinev. 

Mida teha stipendiumi saamiseks?

Nii 2014/15 õppeaasta sügis- kui kevadsemestrile minekuks tuleb esitada avaldus ja motivatsioonikiri (vabas vormis) rahvusvaheliste suhete spetsialistile Karine Mandelile. 

Teie avaldusi ja motivatsioonikirju oodatakse 16. märtsiks! Peale 16. märtsi toimuvad avalduse esitanutega intervjuud (ei maksa karta, tegu on vabas vormis peetava vestlusega, kus vaatame üle motivatsioonikirja) ning kui kõik intervjuud on tehtud, tehakse otsus, kes saavad stipendiumi. Kui stipendiume jääb üle, korraldame sügisel lisakonkursi. 

Lennuakadeemial on hetkeseisuga 17 partnerkõrgkooli  16 Euroopa riigis. Meie partnerid leiad siit. Kui leiad ise mõne kõrgkooli, kellega ELA veel partner pole, siis teavita sellest rahvusvaheliste suhete spetsialisti.  

Küsimuste korral kirjuta e-mailile karine.mandel@eava.ee või astu läbi ruumist B101. 

Edukat kandideerimist ning ilusat alanud semestrit kõigile! 


Siin ka mõned soovitused erialade kaupa:

  • lennuliiklusteenindus: Holland, Leedu (Gediminas), Prantsusmaa, Slovakkia
  • lennunduse side- ja nagigatsioonisüsteemide käitamine: Bulgaaria, Holland, Leedu (Gediminas), Läti, Portugal, Prantsusmaa, Slovakkia, Soome
  • õhusõiduki juhtimine: Holland, Leedu (Gediminas), Prantsusmaa, Slovakkia
  • lennundusettevõtte käitamine: Belgia, Holland, Iirimaa, Leedu (mõlemad), Läti, Poola (NDU), Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Soome, 
  • õhusõiduki ehitus ja hooldus: Bulgaaria, Holland, Iirimaa, Leedu (Gediminas), Läti, Portugal, Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Šveits, Tšehhi

Soovitused on vabatahtlikud ja informatiivsed ning tehtud lähtuvalt partnerkõrgkoolide õppekavadest ja pakutavatest ainetest.