Eesti Lennuakadeemia 20. aastapäev koondab arvamusliidrid Ülenurmele

PRESSITEADE
08.04.2013

Eesti Lennuakadeemia tähistab reedel, 12. aprillil oma 20. aastapäeva, mille raames toimub juubelikonverents „Ühtne taevas – väljakutsed tuleviku lennundusharidusele“. Konverentsil arutlevad arvamusliidrid lennunduse kui väga päevakajalise teema väljakutsete üle Eestis aga ka globaalsel tasandil. Samuti võetakse luubi alla kõrghariduspoliitika hetkeseis ning tulevik. 

„Eesti Lennuakadeemia on oma 20-aastases arengus jõudnud nii kaugele, et lisaks lennunduses kõrgelt hinnatud spetsialistide koolitamisele oleme laiendamas oma rolle rakenduskõrghariduse piiridest kaugemale. Pakume üha laiemal skaalal täienduskoolitust, meie üliõpilased ja õppejõud osalevad partneritena rakendusuuringutes ja koostööprojektides, korraldame koostööd lennunduse regionaalses suhtlusvõrgustikus,“ ütles Eesti Lennuakadeemia rektor Jaan Tamm, kes räägib konverentsil lennundusharidusest ja selle väljakutsetest. Aastapäevakonverentsi teemade ja esinejate kaudu esitletakse akadeemia tänaseid tegevussuundi, huvivaldkondi ja ambitsioone.

Konverentsi esinejate hulgas on Riigikogu esimees Ene Ergma, Siim Kallase kabineti esindajad Henrik Hololei ja Margus Rahuoja, Haridus- ja Teadusministeeriumi kõrghariduse ja teaduse asekantsler Indrek Reimand jt. Väliskülalisi on oodata nii Hollandist, Soomest, Rootsist, Leedust kui ka Lätist. Konverents toimub lennuakadeemia uues õppehoones Ülenurmel. 

Eesti mastaabis unikaalsele lennundusvaldkonda kajastavale ning lennundusspetsialiste koondavale üritusele on oodatud ka ajakirjanikud.

Kontakt:
Eelika Tootsi
Eesti Lennuakadeemia
Teabeosakonna juhataja
+372 7 448 109

Lisainfo: www.lennuakadeemia.ee/juubel/konverents

13. aprillil 1993. aastal andis Vabariigi Valitsus välja määruse Tartu Lennukolledži (praeguse Eesti Lennuakadeemia) asutamise kohta. Sellega pandi alus koolitusasutusele, mis on tänasel päeval ainus lennundusalase rakenduskõrghariduse pakkuja Eestis. 20 tegutsemisaasta jooksul on koolitatud ühtekokku 458 lennundusspetsialisti, kellest enamik on praegugi lennunduses tegevad.