USA lennukitootja Piper Aicrafti endine asepresident külastas Eesti Lennuakadeemiat

EASi ja Eesti Lennuakadeemia korraldatud kosmose- ja lennundusseminari raames külastasid täna Eesti Lennuakadeemiat mitmed lennundusega seotud asjatundjad. Oma teadmisi ja kogemusi lennundusest jagas ka lennukitootja Piper Aircraft asutaja William T. Piperi lapselaps.

William T. Piperi teekond lennundusse sai alguse 1929. aastal, kui toona 48-aastane naftapuurija määrati lennundusettevõtte Taylor Aircraft laekuriks. Kaheksa aastat hiljem omistas antud lennukitootja oma praeguse nime. Kokku on Piper Aircraft tootnud üle 140 000 lennuki, millest ligikaudu sada tuhat on ikka veel lennus.

Eesti Lennuakadeemiat külastanud William T. Piperi lapselaps William H. Piper on lennundusega seotud olnud peaaegu terve oma elu. Näiteks on tal ette näidata üle 2500 lennutunni. Kuigi Piper Aircrafti kui maailma ühe suurima lennukitootja liikmeskonda ta enam ei kuulu, jagas ta siiski Eesti Lennuakadeemias toimunud seminaril oma kogemusi ja teadmisi. Piperi soov on tõsta inimeste teadlikkust antud teemadel.

Kosmose- ja lennundusseminari puhul on tegemist ürituste sarjaga, mille eesmärgiks on Eesti kosmose- ja lennundustööstuse arendamine. Seekordse seminari täpsem eesmärk oli tuua diskussiooni alla koostöövõimalused lennundussektori tootjatega, hankevoorud, vastuvõtunõuded hankijatele.

Toimunud on kaks ning toimumas on veel kümme seminari.

Pildil: vasakult William H. Piper ja Karl-Eerik Unt