Erasmusega Euroopasse. Kandideeri!

Hea üliõpilane! 

Ootame Sinu avaldust Erasmus mobiilsusstipendiumi konkursil osalemiseks!

Mida see tähendab?
Akadeemia saadab igal aastal mobiilsusprogrammi Erasmus raames välja kindla arvu üliõpilasi, kes soovivad 3-12 kuud õppida mõnes meie partnerkõrgkoolis või sooritata praktika valitud Euroopa riigis/partnerkõrgkoolis. 2013/2014. õppeaastaks esitame taotluse 13 stipendiumi saamiseks (11 õppestipendiumit ja 2 praktikastipendiumit). Üliõpilasel on õigus käia 1 korra õppimas ja 1 korra praktikal. Loe täpsemalt Erasmuse kohta.


Mida teha stipendiumi saamiseks?
Nii 2013/14 õppeaasta sügis- kui kevadsemestrile minekuks tuleb esitada avaldus ja motivatsioonikiri (vabas vormis). Rohkem infot siit.
Tähtaeg: 17. märts!

Peale 17. märtsi toimuvad avalduse esitanutega intervjuud (ei maksa karta, tegu on vabas vormis peetava vestlusega, kus vaatame üle motivatsioonikirja) ning kui kõik intervjuud on tehtud, tehakse otsus, kes saavad stipendiumid. Kui stipendiume jääb üle, korraldatakse sügisel lisakonkurss.

Akadeemial on hetkeseisuga 18 partnerkõrgkooli 16 Euroopa riigis. Meie partnerid leiad siitKui leiad ise mõne kõrgkooli, kellega EAVA veel partner pole, siis anna sellest mulle palun ASAP teada. Bilateraalse lepingu sõlmimisega läheb küll mõnevõrra aega ning pole kindel, kas välissemestrile minek on võimalik juba sügisel, kuid kevadeks ei tohiks takistusi olla (kui meiega ikka koostööd soovitakse alustada).

Siin ka mõned soovitused erialade kaupa:

A1: Holland, Leedu (Gediminas), Prantsusmaa, Slovakkia
A3: Bulgaaria, Holland, Leedu (Gediminas), Läti, Portugal, Prantsusmaa, Slovakkia, Soome
B: Holland, Leedu (Gediminas), Prantsusmaa, Slovakkia
C6: Belgia, Holland, Iirimaa, Leedu (mõlemad), Läti, Poola (NDU), Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Soome
C7: Bulgaaria, Holland, Iirimaa, Leedu (Gediminas), Läti, Portugal, Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Šveits, Tšehhi

Soovitused on vabatahtlikud ja informatiivsed! Need on koostatud lähtuvalt partnerkõrgkoolide õppekavadest ja pakutavatest ainetest.


Küsimuste korral kirjuta palun e-mailil karine.mandel@eava.ee või astu läbi ruumist B101.
Ootame Sinu avaldust ja motivatsioonikirja  17. märtsiks (e-mail/ paberkandjal).

Edukat kandideerimist!