Üliõpilase Kevin Uke elamused Amsterdami suvekoolis

Kevin Uke, õhusõiduki juhtimise eriala üliõpilane

Kevadel avastasin oma meiliboksist Karine Mandeli kirja, mis kutsus kandideerima suvekooli projekti. Mõte tundus igati huvitav, kuna esialgse suvekooli teemaks pidi olema Safety & Human Factors. Seega kandideerisin ja jäin lootma, et osutun üheks kahest õnnelikust, kes saavad võimaluse lennata Amsterdami teadmisi täiendama.

Meeldiva üllatusena saingi varsti teada, et just minul avaneb võimalus suvekoolis osaleda ning targemaks saada. Ostsin juba lennupiletid Hollandisse ja uurisin isegi vaatamisväärsuste kohta, kui selgus, et antud suvekool tühistatakse väheste osalejate tõttu.  

Seejärel pakuti aga võimalust minna Global Branding & Cambridge English kursusele, mis tundus samuti huvitav. Veidi hiljem tühistati ka teine suvekool ning mulle pakuti kolmandat kursust – European Business Skills. Otsustasin pakkumise vastu võtta, kuna Amsterdami olen juba ammu tahtnud külastada ning eriti kuna võimalust õppida nii ärindust kui juhtimist oma ala tippudelt ei tule just liiga tihti ette.

Lendasin ootusärevalt Amsterdami, mis tervitas mind esimesel päeval paduvihma ja ääretult halli taevaga, tekitades mõtte, miks ma ometi tulin, kui Eestis oli samal hetkel sooja 25 kraadi ning sõbrad lustisid rannas!?

Üksi hallis ja niiskes Amsterdamis ühikatoas istudes mõtlesin eesolevale kahele nädalale, millest teadsin lisaks üldisele teemale ka seda, et kõigi seitsme seal toimuva suvekooliga on meil ühine Facebooki grupp, kust saingi oma esimese sõbra Benjamini, kes uuris grupis, kas keegi poodi ei taha minna. Lendleva kergusega sõbrunesime ka ülejäänutega – inimesi oli tulnud nii Hiinast, Peruust, Kanadast, Portugalist, Türgist, aga loomulikult ka Hollandist ning paljudest teistest riikidest üle maailma. 

Õppetöö algas kolmandal päeval. Õpe ei olnud niivõrd teoreetiline ja raamatutest tuubitu kui praktiline! Nimelt saime ülesandeks teise nädala lõpuks tiimidega valmis meisterdada õppevideo teemal Different leadership styles in EU. Selle saavutamiseks võtsime ette kahepäevase õppereisi Brüsselisse, Europarlamenti ja erinevatesse komisjonidesse.

Komisjonidesse me koos grupikaaslaste Samantha ja Benjaminiga küll ei jõudnud, sest valisime google maps’ist esimese komisjoni, mille ukse taha jõudnuna öeldi meile, et neil on siin 80 komisjoni. Mis siis ikka, õnneks leidsime lõpuks õige maja, kus meie grupp sees oli, aga ka sinna meid, hilinejaid, sisse ei lastud. 

Oma projekti elluviimiseks otsustasime intervjueerida majast väljuvaid/sisenevaid poliitikuid, teemal EU leadership. Saime 5 intervjuud, millest filmi pandi vaid 2 sekundit, kuna helikvaliteet olevat olnud halb. Õppejõu sõnul oli meie panus aga näha ning ta hindas meie tööd kõrgelt.

Lisaks Brüsseli reisile õppisime ka erinevates kultuurides äri ajamise põhimõtteid. Pidin tegema ettekande Eestist, mis läks minu lemmik professorile Sander Schroeverile, väga korda. Ta ütles isegi, et hakkab seda edaspidi oma loengutes kasutama – ju tegid oma töö sissejuhatuses kasutatud pildid ilusatest eesti tüdrukutest.

Suvekooli raskeimaks osaks osutus aga teise nädala lõpus kõigiga hüvastijätmine ning kui olime sellega ühele poole saanud ja olin elu hinnaga lennujaama jooksnud, sain teada, et minu lend Tallinnasse on üle bookitud, mis tähendas veel ühte õhtut uute sõpradega ning võimalust jätta korralikult hüvasti imeilusa Amsterdami ning kõigi nende toredate inimestega. 

Antud kogemus õpetas mulle lisaks ärindusele ka seda, et kui alguses ei lähe nii, nagu ette kujutasid, ei tähenda see veel seda, et kõik ka edaspidi halvasti läheks. Soovin selle võimaluse ja kogemuse eest tänada Eesti Lennuakadeemiat ja Karine Mandelit, tänu kellele kõik sedalaadi õppeväljundid on meie akadeemias võimalikud.