Üliõpilaspilet

ELA üliõpilasel on võimalus saada kaks erinevat üliõpilaspiletit:

  • Eesti üliõpilaspilet;
  • ISIC rahvusvahelise üliõpilaspilet.

Eesti üliõpilaspilet on TASUTA ning kaardi taotlemiseks tuleb www.minukool.ee avalehelt siseneda süsteemi oma ID-kaardi või inernetipanga kaudu ning täita taotlusvorm. Üliõpilaspilet on Eesti Lennuakadeemia üliõpilasstaatust tõendav dokument. Üliõpilaspileti kehtivuse pikendamine on tasuta ja toimub õppeosakonnas vastava õppeaasta kleebise lisamisel. 

Üliõpilasel on õigus esitada õppeosakonda põhjendatud kirjalik taotlus uue üliõpilaspileti  tasuta saamiseks, kui:

  1. üliõpilaspilet on rikutud, hävinud või varastatud;
  2. üliõpilase nimi või isikukood on muutunud.

Üliõpilane on kohustatud õppe katkestamisel või lõpetamisel tagastama üliõpilaspileti akadeemia õppeosakonnale, kes korraldab tagastatud üliõpilaspileti hävitamise.

Üliõpilaspileti kaotamisel informeerib üliõpilane kirjalikult sellest õppeosakonda.

Rahvusvahelise üliõpilaspileti ehk ISIC-kaardi omanikul on võimalik saada mitmeid soodustusi nii Eestis kui ka mujal maailmas. Paljud transpordifirmad, muuseumid, teatrid, poed jm teenindusasutused annavad rahvusvahelise üliõpilaspileti omanikele hinnasoodustusi.

ISIC-kaarti on võimalik taotleda Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) arendatud kaardihaldussüsteemis MinuKool. Kaardi taotlemiseks tuleb www.minukool.ee avalehelt siseneda süsteemi oma ID-kaardi või inernetipanga kaudu ning täita taotlusvorm. Kaardi taotlemiseks vajalikku õppuristaatust kontrollitakse Eesti Hariduse Infosüsteemist. Tellitud kaart jõuab soovitud aadressile 10 tööpäeva jooksul pärast taotluse kinnitamist.

ISIC-kaart maksab 7.50 eurot ja kehtib kooliaasta algusest kuni järgmise kalendriaasta lõpuni. 

Loe täpsemalt: