Edulood ja mälestused

David-Andreas Mellov
Vilistlane, lõpetanud lennuliiklusteeninduse eriala

David-Andreas Mellov mängib kitarri, tegeleb Tai poksiga ning on lõpetanud lennuakadeemia lennujuhina ja töötab Ämari lennubaasis.

Seda, kuidas huvi lennunduse vastu tekkis, David enam ei mäleta. Aga juba 7-aastasena pakkusid huvi mudellennukid. Nii ei olnud ka pärast gümnaasiumi raske kõrgkooli valida. Aasta pärast õpingute alustamist pakuti talle võimalust piloodi kohale saada, aga David otsustas siiski lennujuhtimise kasuks ja ei ole siiani kahetsenud.

Ametlikult lõpetas David lennuakadeemia 2009. aastal, aga tööle sai ta Ämarisse juba 2006. aastal pärast erialaõppe läbimist. Peamiseks erinevuseks tsiviil- ja militaarlennunduse vahel peab ta vormi kandmist, militaareripäraga liiklust ja Afganistanis missioonidel käimist. Vahel saab ka L-39-ga kaasa lennata, milliseid igal lennuväljal ei leidu.

Lennubaasis töötamisega on David rahul. Kindlasti on ka asju, mis ei meeldi, aga hetkel ei ole plaanis ka mujale tööle minna. Kui David Ämarisse tööle läks, oli seal vana veneaegne rada, vahepeal on lennubaas tohutult arenenud. “Eesti lennunduse areng on paljuski sõltuv majandusolukorrast – mida paremas seisus on majandus, seda rohkem on lennutegevusel perspektiive,” arvab David. Lennuliiklusteeninduse areng on aga lennujuhtide käes.

David soovitab lennuakadeemia tudengitel oma tulevase tegevusvaldkonna alast kirjandust lugeda, et püsida kursis muutustega ning kindlasti suhelda ja luua kontakte vastava valdkonna inimestega.  

Autor: Anna-Liisa Roosild, side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise eriala tudeng