Lõputööde kaitsmine


3.06. 2011       Auditoorium: 231


Algus: kell 09.30

Esimees:  Margus Keerman – Eesti Lennuamet, lennundustehnika osakonna juhataja
Aseesimees:  Jaanus Jakimenko, MBAEesti Lennuakadeemia, lennundustehnilise  koolitusosakonna koolitusjuht
Liikmed: Kalle Allikson  – AS Estonian Air, kvaliteedidirektor
Peeter Pajula, MA – Lennuliiklusteeninduse AS, kvaliteedijuht
Priit Part, MA – Politsei- ja Piirivalveamet, piirivalveosakond, lennusalk, lennutehnilise eskadrilli ülem

Õhusõiduki hoolduse eriala


10:00 – 10:30 Taavi Ints – "Õppemetoodika mõju õhusõiduki hooldaja teadmistele"
Juhendaja: Karl-Eerik Unt, MSc
Retsensent: Jaanus Jakimenko, MBA

10:30 – 11:00 Martin Karmin – "Mehitamata õhusõiduki konstrueerimine Piirivalve Lennusalgale"
Juhendaja: Karl-Eerik Unt, MSc
Retsensent: Tõnu Paasoja

11:00 – 11:30 Pavel Makovski – "Airbus A320 õhusõidukite hooldusvõimekuse loomine Eestis"
Juhendaja: Harri Treial
Konsultant: Kaie Ritslaid
Retsensent: Valter Pakk

11:30 – 12:00 Vjatšeslav Ševtšenko "Turboventilaatormootorite kasutamisvõimaluste analüüs"
Juhendaja: Tõnu Paasoja
Konsultant: Valter Pakk
Retsensent: Mati Raiemaa

LÕUNA 12:00 – 13:00



13:00 – 13:30 Kaupo Sillam "Gaasiturbiinmootoriga transporthelikopteri hooldusplaan Ämari Lennubaasis"
Juhendaja: Jaanus Jakimenko, MBA
Konsultant: Rain Tõniste
Retsensent: Peeter Pajula, MA





13:30 – 14:00 Priit Puuram – "Keskkonnasõbralike lahuste kasutamine gaasiturbiinmootorite hoolduses"
Juhendaja: Kaie Ritslaid
Retsensent: Karl-Eerik Unt, MSc



14:00 – 14:30 Mihkel Viirsalu – "Polüamiidkiudude adhesioon komposiidis"
Juhendaja: Karl-Eerik Unt, MSc
Retsensent: Jaan Kers, PhD



14:30 – 15:00 Urmas Puusepp – "Lycoming O320 juhtimine FADEC süsteemi abil"
Juhendaja: Karl-Eerik Unt, MSc
Retsensent: Taavi Muru



15:00 – 15:30 Alar Suu – "CFM56 gaasiturbiinmootori hooldusvõimekuse loomine AS Air Maintenance Estonia näitel"
Juhendaja: Jaanus Jakimenko, MBA
Retsensent: Harri Treial



15:30 – 16:00 Toomas Uibokand – "Augusta Westlandi 139 avioonikasüsteemide töökindluse analüüs"
Juhendaja: Jaanus Jakimenko, MBA
Retsensent: Aleksandr Laamus



16:00 – 16:30 Jan Nikandrov – "Lennunduses kasutatavate alumiiniumisulamite pindamise optimeerimine"
Juhendaja: Valter Pakk
Konsultant: Karl-Eerik Unt, MSc
Retsensent: Kaie Ritslaid



16:30 – 17:00             KOKKUVÕTTED





6.06.2011      Auditoorium: 231


Algus: kell 09.30

Esimees:   August Kaasik, PhD – Eesti Lennuamet, lennutegevuse osakonna vaneminspektor
Aseesimees: Teo Krüüner, erukindralmajor – Eesti Lennuakadeemia, lennukoolitusosakonna koolitusjuht
Liikmed: Üllar Salumäe – Lennuliiklusteeninduse AS, lennujuhtimisosakonna juhataja
Anu Vare – Eesti Lennuakadeemia, lennuliiklusteeninduse koolitusosakonna koolitusjuht
Meelis Koovit – Eesti Lennuakadeemia,  lennukoolitusosakonna lennupraktika juht; AS Estonian Air Regional, peapiloot
Lennuliiklusteeninduse, lennuki ja kopteri juhtimise  eriala

10:00 – 10:30 Kristo Kasepalu – "Õhusõidukite emissioonide analüüs Eesti lennuliikluse andmete põhjal"
Juhendaja: Signe Vanker, MA
Konsultant: Üllar Salumäe
Retsensent: Kaie Ritslaid

10:30 – 11:00 Sander Pind – "Lennuakadeemia lennujuhtimise simulaatori  funktsionaalsuste arendamine lähtuvalt Lennuliiklusteeninduse AS-i vajadustest"
Juhendaja: Kristjan Kõrgesaar
Konsultant: Heikki Tapani Keskikuru
Retsensent: Lauri Laasik

11:00 – 11:30 Kaimar Lomp – "Õppeaine "Kehalise võimekuse arendamine" analüüs"
Juhendaja: Ragnar Pähn, MA
Retsensent: Kristjan Kõrgesaar

11:30 – 12:00 Joonas Peterson - "Lennuki Super King Air B200 standardsete käitamisprotseduuride kohandamine meeskonna koostöö koolituse läbimiseks lennu- ja navigatsiooniprotseduuride treeningvahendil FNPT-II"
Juhendaja:  Meelis Koovit
Retsensent: Maido Veebel

LÕUNA 12:00 – 13:00



13:00 – 13:30 Robert Huul – "Ämari lennuvälja protseduurid visuaallendudele"
Juhendaja: AnuVare
Konsultant: Reet Stamm
Retsensent: Teo Krüüner



13:30 – 14:00 Ismo Põldsam – "Tallinna lähilennujuhtimisüksuse tööülesannete ja -korralduse analüüs"
Juhendaja: Kristel Reemi
Konsultant: Rene Lüll
Retsensent: Imre Ernits



14:00 – 14:30 Ralf Jürgenson "Kopteri Robinson 22 lennuharjutuste metoodilise õppematerjali täiendamine"
Juhendaja: Kaie Peerna, MA
Konsultant: Romet Vään
Retsensent: Jaan Annus



14:30 – 15:00 Liina Rätsep - "Lindude põhjustatud ohud ja nende vältimine lennunduses"
Juhendaja:  Teo Krüüner
Retsensent: Risto Länts



15:00 – 15:30 Triinu Manilets – "Raadionavigatsiooniseadmete töö animeeritud kujul"
Juhendaja: Leho Roots, MSc
Retsensent: Veiko Leps



15:30 – 16:00             KOKKUVÕTTED





7. 06.2011       Auditoorium: 227


Algus: kell 09.30

Esimees:  Kalev Märtens – Rohde &Schwarz Eesti esinduse  juhataja
Aseesimees:  Jaak Umborg, PhD Eesti Lennuakadeemia, side- ja navigatsiooni osakonna juhataja
Liikmed: Jüri Grigorjev – Riigi Infokommunikatsiooni SA, tehnikadirektor
Major Janek Lehiste – Eesti Õhuvägi, Õhuseiredivisjoni ülem
Toomas Ruuben, PhD – Tallinna Tehnikaülikool, Raadio ja sidetehnika instituut, dotsent

Lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise eriala


10:00 – 10:30 Nele Andresen – "Nõuded kõnesid edastavale internetivõrgule lennunduses"
Juhendaja: Kalev Märtens
Konsultant: Jaak Umborg, PhD
Retsensent: Mati Tarlap

10:30 – 11:00 Lauri Nassar – "Järjepidevuse tagamine ELA ja TTÜ vahel signaalitöötluse õppimisel"
Juhendaja: Toomas Ruuben, PhD
Konsultant: Jaak Umborg, PhD
Retsensent: Kalev Märtens

11:00 – 11:30 Toomas Vimberg – "Lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise eriala õppekava arendamine"
Juhendaja: Jaak Umborg, PhD
Konsultant: Tatjana Neborjakina
Retsensent: Eiko Keeman, MSc

11:30 – 12:00 Kerttu Maidla – "Prognostiliste raadiosondide liikumisdiagrammide joonestamise automatiseerimine"
Juhendaja: Aarne Männik, PhD
Retsensent: Lii Nuut

LÕUNA 12:00 – 13:00



13:00 – 13:30 Ahti Saar – "Laboritööd "Mõõtmised VoIP telefonisides""
Juhendaja: Kalev Märtens
Konsultant: Jaak Umborg, PhD
Retsensent: Mati Tarlap



13:30 – 14:00 Annely Tuul – "Tartu lennuvälja raadioside tegevuskauguse uurimine"
Juhendaja: Marika Kisand
Konsultant: Jaak Umborg, PhD
Retsensent: Teo Krüüner



14:00 – 14:30 Dmitri Zaitsev – "Navigeerimine Tartu linnas"
Juhendaja: Mati Tee
Retsensent: Leho Roots, MSc



14:30 – 15:00             KOKKUVÕTTED



7.06.2011       Auditoorium: 231


Algus: kell 09.30

Esimees:  Jaan Tamm, PhD – Eesti Lennuakadeemia, rektor
Aseesimees: Koit Kaskel, MBA – Eesti Lennuamet, peadirektor
Liikmed: Tiit Kepp Tallinna Lennujaama GH, juhatuse esimees
Jüri Krusealle, PhD – Eesti Lennuakadeemia, professor Eesti Maaülikool, osakonna juhataja, dotsent
Sven Kukemelk – AS Estonian Air, ärianalüütik

Lennundusettevõtte juhtimise eriala


10:00 – 10:30 Heikko Jäe – "Lennureisija eelistused äraantava ja kaasavõetava pagasi osas"
Juhendaja: Allan Nõmmik, MSc
Retsensent: Kalju Albert

10:30 – 11:00 Henri Laumets – "Eesti Lennuakadeemia üliõpilaste õppeedukuse prognoosimine gümnaasiumi tulemuste põhjal"
Juhendaja: Aavo Luuk, PhD
Retsensent: Signe Vanker, MA

11:00 – 11:30 Anton Õnnik – "AS-i Estonian Air tootlikkuse analüüs ja võrdlus maailma teiste lennufirmadega"
Juhendaja: Sven Kukemelk
Retsensent: Mart Enneveer, PhD

11:30 – 12:00 Kristjan Roosipõld – "Maapealse käitlusteeninduse osakonna struktureerimine AS´is Panaviatic"
Juhendaja: Mart Enneveer, PhD
Konsultant: Arigio Somelar
Retsensent: Tiit Kepp

LÕUNA 12:00 – 13:00



13:00 – 13:30 Mariann Reppo – "Tallinna lennujaama müra mõju lähiümbruse elanikkonnale"
Juhendaja: Signe Vanker, MA
Konsultant: Triinu Keskküla
Retsensent: Raul Ratasep, MA



13:30 – 14:00 Tatjana Maisuradze – "Ohutusjuhtimise süsteemi koostamine Copterline OÜ´le"
Juhendaja: Allan Nõmmik, MSc
Retsensent: Toomas Anijärv



14:00 – 14:30             KOKKUVÕTTED