Lõputööde kaitsmiste ajakava

1. juuni 2012. a.                             

Aula

Õhusõiduki hoolduse eriala

Lõputööde kaitsmiskomisjon

Esimees: Margus Keerman- Eesti Lennuamet, lennundustehnika osakonna vaneminspektor

Aseesimees: Räni Kruuse  – lennukõlblikkuse audiitor

Liikmed: Karl- Eerik Unt, MSc- Eesti Lennuakadeemia, lennundustehnilise  koolitusosakonna koolitusjuht, Taavi Reidma – OÜ Aerohooldus, lennukitehnik, Jaanus Jakimenko, MBA – Air Maintenance Estonia AS, kvaliteedijuht Eesti Lennuakadeemia, lektor

Lõpetajad

10.00 – 10.30

Valentin Ivanov – Lennuki Jodel DR – „Ambassedeur“ tiiva aerodünaamiliste omaduste parandamine

Juhendaja: Peep Lauk

Konsultant: Karl-Eerik Unt, MSc

Retsensent: Harri Treial

10.30 – 11.00

Lauri Linntamm– Soojuskaamera 445G MK II paigaldamine õhusõidukile AN-2

Juhendaja: Jaanus Urb

Konsultant: Valter Pakk

Retsensent: Rain Muru

11.00 - 11.30

Mark Bobkov – Airbus A320 seeria lennukite liinihooldusplaani koostamine  AS-le Estonian Air

Juhendaja: Harri Treial

Konsultant: Valter Pakk

Retsensent: Madis Vahur

11.30 – 12.00

Veiko Paats – „Juhendmaterjal EC 2042/2003 Osa-66 kohta

Juhendaja: Imbi Ots

Konsultant: Karl-Eerik Unt, MSc

Retsensent: Ivo Tolga

12.00 – 12.30

Siim Maripuu – Autoklaavahju juhtimisseadme konstrueerimine

Juhendaja: Karl-Eerik Unt, MSc

Retsensent: Taavi Muru

LÕUNA 12.30 – 13.00

13.00 – 13.30

Ermo Uuspuu – Materjali pinna puhastamine vabade abrasiivide pihustamise meetodil

Juhendaja: Karl-Eerik Unt, MSc

Konsultant: Valter Pakk

Retsensent: Tõnu Paasoja

13.30 – 14.00

Tiit Tampere – ARINC 429  õppestendi loomine

Juhendaja: Jaanus Jakimenko, MBA

Retsensent: Veiko Leps

14.00 – 14.30

Silver Siitam – AN-26 mootoririkete analüüs

Juhendaja: Tõnu Paasoja

Konsultant: Madis Parv

Retsensent: Jens Haug

14.30 – 15.00

Siim Lutoškin - Alternatiivkütused lennunduse sädesüütega kolbmootoritele

Juhendaja: Taavi Muru

Retsensent: Marko Soone

15.00 – 15.30

Roman Kulikov – Keskkonnasõbralike jäätõrjevahendite kasutamine Tartu lennujaamas

Juhendaja: Juhan-Johhen Ross

Retsensent: Tiit Kepp

15.30 – 16.30 - kokkuvõtted

 

1. juuni 2012. a.                             

B203

Lõputööde kaitsmiskomisjon

Esimees: August Kaasik, PhD – Eesti Lennuamet, lennutegevuse osakonna vaneminspektor

Aseesimees: Teo Krüüner, erukindralmajor – Eesti Lennuakadeemia, lennukoolitusosakonna koolitusjuht

Liikmed: Kristjan Telve –  Eesti Lennuamet, lennuliiklusteeninduse ja lennuväljade osakonna juhataja, Anu Vare   – Eesti Lennuakadeemia, lennuliiklusteeninduse koolitusosakonna koolitusjuht, Meelis Koovit – Eesti Lennuakadeemia,  lennukoolitusosakonna lennupraktika juht; AS Estonian Air Regional, peapiloot

Lõpetajad:

Lennuki- ja   kopteri juhtimise  erialad        

10.00 – 10.30

Marina Fadeitševa – Lennuohutust mõjutavate juhtumite uurimine Eestis

Juhendaja: Jaanus Ojamets

Konsultant: Meelis Koovit

Retsensent: Anu Vare

10.30 – 11.00

Leonid Talaš – Mehitamata õhusõidukite operaatorite  koolituse võimalused Eesti Lennuakadeemias

Juhendaja: Kristi Seppa

Konsultant: Priit Leomar

Retsensent: Leho Roots, MSc

11.00 – 11.30

Rasmus Mändmets – Erapiloodi tasemeeksami küsimustepanga uuendamine aines „Inimfaktor ja sellest tulenevad piirangud“

Juhendaja: Kristiina Kuningas

Retsensent: Kristi Seppa

11.30 – 12.00

Ott Tahk – Aerodünaamika labori kavandamine Eesti Lennuakadeemiale

Juhendaja: Jaan Susi, PhD

Retsensent: Jaan Annus

12.00 – 12.30

Sten Lember – Meeskonna koostöö koolitus  kopteripilootidele

Juhendaja: Tanel Liblik

Retsensent: Meelis Koovit

LÕUNA         12.30 – 13.00

13.00 – 13.30

Eiko Kivisik – Aerobaatika elamuslennud Eestis

Juhendaja: Mart Enneveer, PhD

Konsultant: Johan Kütt

Retsensent: Teo Krüüner

Lennuliiklusteeninduse eriala

13.30 – 14.00

Kaia Palm – Lennuliiklusteeninduse eriala praktika korraldus

Juhendaja: Anu Vare
Konsultant: Sigrid Uik

Retsensent: Signe Vanker, MA

14.00 – 14.30

Priit Panksepp – Pilvkatte kõrguse ja meteoroloogilise nähtavuse muutlikkuse mõju Tartu lennuvälja lennutegevusele

Juhendaja: Tiina Josepson

Retsensent: Kristjan Kõrgesaar

14.30 – 15.00

Kalev Võlli – Tallinna lennuinfopiirkonna kasutamise korraldamine mehitamata õhusõidukite käitamisel

Juhendaja:  Heikki Tapani Keskikuru

Konsultant: Anu Vare

Retsensent: Teo Krüüner

15.00 – 16.00 - kokkuvõtted


 

4. juuni 2012. a.                             

Aula

Lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise eriala

Lõputööde kaitsmiskomisjon

Esimees: Mati Tarlap - Lennuliiklusteeninduse AS, sidetehnika osakonna juhataja

Aseesimees: Jaak Umborg, PhD    Eesti Lennuakadeemia, side ja navigatsiooni osakonna juhataja

Liikmed: Kalev Märtens – Rohde &Schwarz Eesti esinduse  juhataja, Alvar Oja, leitnant Eesti Õhuvägi,  Õhuseiredivisjoni insenertehnilise kompanii TPS-77 vahetuse ülem, Toomas Ruuben, PhD – Tallinna Tehnikaülikool, Raadio ja sidetehnika instituut, dotsent

Lõpetajad:

10.00 – 10.30

Aksel Laks – Sekundaarradari õlivahetusprogrammi optimeerimine

Juhendaja: Gen Vagula

Retsensent: Aimur Raja, MSc

10.30 – 11.00

Christjan Kaasik – ADS-B tehnoloogia

Juhendaja: Veiko Leps

Konsultant: Jaak Umborg, PhD

Retsensent: Leho Roots, MSc

11.00 – 11.30

Heikki Hiiuväin – Faseeritud võreantennide modelleerimine

Juhendaja: Toomas Ruuben, PhD

Retsensent: Aimur Raja, MSc

11.30- 12.00

Kadi Kivistik – Tudengisatelliidi maajaama eelselektromoodul

Juhendaja: Viljo Allik, MSc

Konsultant: Tõnis Eenmäe, MSc

Retsensent: Jüri Pedai

12.00 – 12.30

Lauri Laik – E-õpiobjekt "Raadiosignaali võimsuse bilanss"

Juhendaja: Jaak Umborg, PhD

Retsensent: Kalev Märtens

LÕUNA  12.30 – 13.00

13.00 – 13.30

Taivo Miller – Raadioeetri häirete monitooring

Juhendaja: Jaak Umborg, PhD

Retsenent: Urve Madar, PhD

13.30 – 14.00

Reigo Tamm – GNSS vastuvõtjad ja nende võimekus

Juhendaja: Leho Roots, MSc

Konsultant: Kalev Märtens

Retsensent: Mati Tee, MSc

14.00 – 14.30

Robert Laur – E-õpiobjekt "Antennid lennunduses"

Juhendaja: Jaak Umborg, PhD

Retsensent: Kalev Märtens

14.30 – 15.00

Triin Pärnoja – Tehniliste teadmiste test Lennuliiklusteeninduse Aktsiaseltsis

Juhendaja: Mati Tarlap

Retsensent: Urve Madar, PhD

15.00 – 16.00 - kokkuvõtted


4. juuni 2012. a.                             

Auditoorium B203

Lennuliiklusteeninduse  ja lennundusettevõtte juhtimise erialad

Lõputööde kaitsmiskomisjon

Esimees: Jaan Tamm, PhD – Eesti Lennuakadeemia, rektor

Aseesimees: Koit Kaskel, MBA – Eesti Lennuamet, peadirektor

Liikmed: Tiit Kepp Tallinna Lennujaama GH, juhatuse esimees, Jüri Krusealle, PhD – Eesti Lennuakadeemia, professor Eesti Maaülikool, osakonna juhataja, dotsent, Anton Õnnik –  AS Estonian Air, tulude juht

Lõpetajad

Lennuliiklusteeninduse eriala

10.00 – 10.30

Anett Kangro -  AS-i Avies  reisijate teeninduse käsiraamatu uuendamine

Juhendaja: Toomas Sosnitski

Retsensent:  Jüri Krusealle, PhD

Lennundusettevõtte juhtimise eriala

10.30 – 11.00

Anniki Jaama – Eesti avaliku sektori reisieelistuste analüüs

Juhendaja: Sven Kukemelk

Konsultant: Mart Enneveer, PhD

Retsensent: Allan Nõmmik, MSc

11.00 – 11.30

Eva-Liis Annus – Standardid maapealsete teenuste pakkumiseks ärilennukite operaatoritele Tallinna lennujaamas

Juhendaja: Kristjan Roosipõld

Konsultant: Mart Enneveer, PhD

Retsensent: Kalju Albert

11.30 – 12.00

Timur Rassolov – Ohutusjuhtimise süsteemi koostamine  GAVKON Avia OÜ-le

Juhendaja: Allan Nõmmik, MSc

Konsultandid: Sergei Zolotorjov; Gordon Allan Leman, MA

Retsensent: Katrin Klimson

12.00 – 12.30

Kait Karu – Kulude vähendamise võimalused AS-s Estonian Air seoses osalemisega saasteühikute kauplemise süsteemis

Juhendaja: Signe Vanker, MA

Konsultant: Timur Dubovik

Retsensent: Allan Nõmmik, MSc

LÕUNA 12.30 – 13.00

13.00 – 13.30

Mart Hansen  – IATA maapealse ohutusauditi rakendamine  AS-s Tallinn Airport GH

Juhendaja: Allan Nõmmik, MSc

Konsultant: Raino Tubli

Retsensent: Tiit Kepp

13.30 – 14.00

Margit Mäsak – Keskkonnasõbralikud meetmed lennunduses ja nende rakendamine Tallinna lennujaamas

Juhendaja: Triinu Keskküla, MA

Konsultant: Mart Enneveer, PhD

Retsensent: Signe Vanker, MA

14.00 – 15.00 - kokkuvõtted