Kairi Pruuli
Vilistlane, lõpetanud lennundusettevõtte juhtimise eriala

Ma alustasin tollases Tartu Lennukolledžis õpinguid 2003. aasta sügisel lennundusettevõtte juhtimise erialal. Esimesed aastad olid minu jaoks keerulised, kuna kasvatasin samal ajal üksinda ka oma väikest poega. Esimese aasta lõpus pakkus mulle tollane inglise keele õppejõud Gordon Leman võimalust minna Inglismaale maasikaid korjama. Pidin sellest võimalusest kinni haarama ning sõitisin 2004. aasta suvel koos oma parima sõbrannaga kolmeks kuuks Inglismaale.   

Kuna mulle hakkas seal meeldima, siis otsustasin juba 2005. aasta jaanuaris Londonisse õnne otsima minna. Töötasin kuu aega Prantsuse restoranis ning seejärel tulin tagasi Eestisse.

2005. aasta suvel läksin kolmeks kuuks Londonisse ning sain tööd andmesisestajana ühes tööbüroos. Töötasin seal mitu suvist ja talvist koolivaheaega, kuni mind ajutise lepinguga justiitsministeeriumisse (Ministry of Justice) administraatoriks teovõimetusaktidega (Lasting Power of Attorney) tegelema saadeti.

2007. aasta suvel lõpetasin Tartu Lennukolledži. Kuna tollel hetkel Eestis keegi mulle lennundusalast ametiposti ei pakkunud, võtsin oma poja kaasa ning läksin tagasi Londonisse.

2008. aasta jaanuaris soovitas mulle sealne justiitsministeeriumi ülemus, kandideerida alalise lepinguga riigiametnikuks. Ma polnud kindel, et ma üldse Inglismaale jääda tahan, kuid huvi pärast mõtlesin proovida. Uskumatu, kuid ma sain avalikust konkursist läbi. Mind õnnistati  Suurbritannia riigiametnikuks, Band F postile – kõige alumise astme administraatoriks.  Kaheksa kuud hiljem kandideerisin uuesti ning sain ametikõrgenduset Band E peale kõrgemaks administraatoriks ning sain endale viis alluvat. Veel üheksa kuud hiljem kandideerisin uuesti ning sain ametikõrgendust Band D peale juhiabiks (Executive Assistant) ning aasta hiljem sain ma uuesti ametikõrgendust praeguse ameti peale –  Band C- Higher Executive Officer, Information and Performance Analyst. Tegelen ICT alaste parlamentaarsete küsimuste vastamisega justiitsministrile, mis lähevad parlamenti ettelugemisele.

Hetkel valmistun kandideerima Band B peale (Band A on absoluutne tipp), kuna olen 2,5 aastat olnud praegusel ametipostil, asendan ajutise ametikõrgendusega Band A ametiposti inimesi, olen võitnud mitu kuu parima töötaja tiitlit ning äsja võitsin lisaks ka aasta parima töötaja tiitli.

Mu karjäär on tõusujoones ning suuresti aitas sellele kaasa lennundusettevõtte juhtimise diplom. Sain lennukolledžis õppida palju erinevaid keeli, Euroopa õigust ja vajalikke majandusalaseid aineid, mis on välismaal läbilöömiseks väga olulised. Londonis peetakse minu lennundusettevõtte juhtimise diplomit eriliseks ning tänu sellele paistan ma töömaastikul silma. Minu karjääri teekond on olnud väga huvitav, kiire ning võimalusterohke ning ma olen väga tänulik paljudele õppejõududele, eriti Mart Enneveerile, kes on mind läbi aegade alati toetanud.